| 
Sisukaart
 | 
Prindi    
Stuudium Tunniplaan E-post Facebook  
 
 
 
 
 
 
  Õppeperioodid ja vaheajad
  Tundide ajad
  Tunniplaan
  Ainekavad
  Klassiruumid Uueveski tee 1
  Klassiruumid Jakobsoni tn 42
  Ainevaldkonnad ja juhid
  Õppeaasta eesmärgid
  Tunnijaotuskava põhikoolis
  Konsultatsioonid
  Eksamid ja tasemetööd
  Õpiveeb
  Õppematerjalid
  Olümpiaadid(ainevõistlused)
  Pane tähele  
Võtame tööle inglise keele õpetaja
Kooliaastaks 2017/2018 planeeritud sündmused
Tunniplaan mobiilis
Stuudiumi avalik kalender
Õpilaste saavutused - edulood
 
  Mõte  

Halb sõna kehastab kadedust.

Gitta Künnis, 7. kl, 2015

  Galerii  
  Oma Sõna  
Kas Sa tunned huvi meie kooli ajaloo vastu?
 

fyysika_pilt_pisem.

2015/2016

 

20. mail 2016 toimus Holstre-Pollis KEAT (Kaitse End ja Aita Teisi) võistlus.
Meie kooli võistkond saavutas 1. koha
Kerttu Kajurand
Mihkel Lõpp
Karmen Kink
Lisett Tiido
Raigo Joala
Andres Hermann Ritval
Laura Laarman
Martin Palmiste
Juhendaja Ester Sims

1. mai 2016 toimus Tartus üleriigiline lauljate konkurss" Viisivärtnake 2016",
kus osalevad 3-10aastased lauljad.
7-8aastastest pälvis eripreemia Herbert Rekor (2b) (õp M. Reimand),
9-10aastastest saavutas II koha Emma Sepp (4b) (õp Reimand).

apr.-mai 2016 Lauljate konkursil "Hoogsas rütmis 2016" osalesid edukalt ka meie kooli õpilased.
8-10aastastest pälvis eripreemia Herbert Rekor (2b) (õp Maarika Reimand),
11-13aastastest pääses ETV-sse Elinor Luik (4b)( õp Hedi-Kai Pai), eripreemia sai Emma Sepp (4b)(õp M. Reimand).
14-16aastastest said eripreemiad Kaja Rusi (9a) (õp M. Reimand) ning
Katrina Merily Reimand (8b) ja ans Moonrocket (laulja juhendaja õp Ele Millistfer, ansambli juhendaja õp Sander Kahu).

24. apr. 2016 leidis Jõhvis aset suur robootikavõistlus Robomiku lahing 2016.
Meie kooli robootikaklubi Vilexodus sai esikohad progeammeerimises: Scratchi animatsioon (põhitegijad Britta Smolin 7a ja Hanna Liisa Peerna 8a) ja EV3 animatsioon (põhitegija Raul Tambre 9c). Teise koht saadi Lego linnaläbimise võistlusel (põhitegija Joosep Animägi 4b).
Veel kuulusid võistkonda: Martin Palmiste 8a, Karl Joan Alesma 8a, Kristjan Leinus 4b, Cetlyn Männik 4c, Lennart Martin Hannus 4b, Markus Tank 4.c, Laura Brita Valdvee 4a, Revo Ool 4c ja Slevin Karuse 2a.
Vaata eduka võistkonna pilti SIIT!
Juhendajad Meelis Reinart ja Innar Allvee

23. apr. 2016  HITSA vabariikliku digiloovtööde konkursi Progetiiger  finaalis
 kategoorias Arvutinimatsioon 6.-9. kl. said
1. koha
Britta Smolin 7a
Hanna Liisa Peerna 8a
3. koha kategoorias Arvutimäng 4.-6.kl. sai
Laura Brita Valdvee 4a
võistlustööga "Teeme ära" (Scratchi mäng) Vaata pilti!

16. aprillil 2016 toimunud Eesti koolinoorte XIII mälumängumeistrivõistluste finaalis
saavutas Viljandi Kesklinna kooli võistkond III koha.
Võistkonna koosseis:
Tormi Ariva 9b
Mano Meelis Onni 9b
Markus Andre Oja 9b
Sander Plümberg 9b
Juhendaja Riina Kangro

12. apr2016 toimus TEK kevadkool Suure-Jaanis
Meie kooli võistkond saavutas võrguviktoriini lõppvoorus
1. koha.
Võistkonda kuulusid
Ege Virro
Kerttu Kaljurand
Helene Dimitrijev
Liisa Marie Printsmann
Juhendaja Ester Sims

12. apr.  2016  Juhan ja Jakob Liivi loomingule pühendatud etluskonkursi maakonnavoorus
esines edukalt Elinor Luik 4. b klassist 
Juhendaja Külliki Asu 

8. aprillil 2016 saavutas 3.klasside võistkond maakondlikul õpioskuste
olümpiaadil A. Kitzbergi nimelises gümnaasiumis
 I koha.
Osalesid:
Peeter Jaak Pius
Maarja Kährik
Ingel Madleen Tiitus
Juhendaja Ingrid Kustavus

6.aprillil 2016 toimus Viljandi Linnaraamatukogus kirjanduslik viktoriin
"Meri laevad kannab".
Kooli esindasid
4.a ja 4.b klassi võistkonnas (2. koht):
Jürgen Aas
Janar Lips
Kaarel Rätsep
Lennart Martin Hannus
4.c ja 4.d klassi võistkonnas (5. koht):
Hedy Aasna
Siim Puu
Hanna Alice Haavapuu
Mona Mia Toomla
Juhendaja Ingrid Kustavus

5.märtsil 2016 toimunud loodusteaduste olümpiaadil saavutas
Karl Joan Alesma üleriigilises arvestuses 23. koha,

 mis oli ka Viljandimaa parim tulemus.
Tublilt osalesid ka Kristjan Uus, Kerttu Kaljurand, Jarmo Randmäe ja Markus Aidla
Juhendaja Jüri Ojamaa

15. märts 2015 C.R.Jakobsoni nimelise füüsikavõistluse tulemused.
Meie koolist kutsuti sinna neli õpilast.
Kaheksanda klassi arvestuses said nad järgmised kohad:
2. koht - Karl-Joan Alesma
3. koht - Kristjan Uus
4. koht - Martin Palmiste
6. koht - Grete Kangur
Õpetaja Jüri Ojamaa

9. märtsil  2016 toimus maakondlik õigekirjapäev
Paremad tulemused:
5. kl - I koht Elsbet Helena Tiitus (õp Meeri Tuul)
6. kl - I koht Katariina Visnap (õp Külliki Asu)
7. kl - II-III koht Madli Klettenberg (õp Erika Aas)
8. kl -I koht Carol Luhaäär (õp Alli Lunter)
9. kl - VI-VII koht Ann Silva Elmaste (õp Alli Lunter)

5. märts 2016 toimus 4. - 6. klassi matemaatikaolümpiaadi maakonnavoor
4. klass
I. koht - Lennart Martin Hannus
Osalesid veel:
Helene Metsmaa
Janar Lips
Miina Ronk
Kätlin Vagel
Juhendajad Gea Gutmann ja Jane Kruusamäe
5. klass
8. koht - Lisete Adul
Osalesid veel:
Anna Marii Lette
Mattias Rahnu
Liisel Põder
Martin Oks
Birgit Alvre
Kelli Kree
Jan Erik Jakstein
Ade Sild
Ele-Riin Reiss
Oliver Soopa
Anabel Sarapuu
Juhendajad Anneli Luik ja Ülle Lükk
6.klass
II koht - Johannes Metsmaa
Osalesid veel:
Mikk Karus
Carl- Alex Kukk
Juhendaja Anneli Luik

27. veebr. 2016 maakondlik füüsikaolümpiaad
Paremad tulemused:
8. kl. arvestuses:
2. koht Karl-Joan Alesma  (8a)
3. koht Kristjan Uus (7c)
4. koht Grete Kangur (8a)
5. koht Martin Palmiste (8a)
Osalesid veel:
Kristiina Uus
Tormi Ariva
Elis Sõõrd
Sander Rohtla
Raul Tambre
Juhendaja Jüri Ojamaa

20. veebr 2016 Viljandi maakonna kunstiõpetuse olümpiaad
6. koht Kevin Hanschmidt 8C 

17. veebr. 2016 Piirkondliku matemaatikavõistluse Nuputa tulemused:
5.-6. klass
3. koht II võistkond,
Anna-Triin Je˛ova 6.kl
Carl-Alex Kukk 6.kl
Anna Marii Lette 5.kl
Ele-Riin Reiss 5.kl
5.-6. klass
4. koht I võistkond 
Mikk Karus 6.kl
Johannes Metsmaa 6.kl
Elsbet Helena Tiitus 5.kl
Martin Oks 5.kl
7. klass
1. koht II võistkond
Keliis Lillemets
Britta Smolin
Kristjan Uus
7. klass
I võistkond 4. koht
Helene Dimitrijev
Liisa Marie Printsmann
Johanna Ruljand
Kõigi võistkondade juhendaja: Anneli Luik

16. veebr. 2016 Viljandi maakonna 7. klasside inglise keele viktoriin
II koht -võistkond:
Kevin Pihlak 7.b kl.
Madli Klettenberg 7.b
Janeli Puu 7.b
Britta Smolin 7.a
juhendajad Kristy Leinus ja Anu Roht
III koht -võistkond:
Kristjan Uus 7.c
Isabella Lee
Reena Anette Maidla
Rasmus Vinkmann
juhendajad Piret Sadam ja  Enid Härm

14. veebr. 2016 vabariiklik informaatikaolümpiaad Tartus
Raul Tambre (9c klass) sai III järgu diplomi põhikooli rühmas.

13. veebr. 2016 ajaloo-olümpiaadi maakonnavoor
6. klass
2. koht - Katariina Visnap 6b
3. koht - Eleonoora Kõrge 6c
4. koht - Artur Arak 6c
8. koht- Janel Simso 6c
7. klass
1. koht - Kristjan Uus 7c
4. koht - Simon Susi 7c
6. koht - Britta Smolin 7a
8. klass
3. koht - Romi Varula 8a
5. koht - Deiro Jazepov 8b
9. klass
1. koht - Mano Meelis Onni 9b
2. koht - Gerli Bergmann 9a
3. koht - Gunnar-Laur Sindi 9a
Juhendaja Riina Kangro

6. veeb. 2016 toimus bioloogiaolümpiaadi maakonnavoor
7. klass
Kristjan Uus 1. koht
Kerttu Kaljurand 3. koht
9. klass
Sonja Maria Roosson 3. koht
Raul Tambre 5.-6. koht
Olümpiaadil osalesid veel Ege Virro, Romi Varula,
Heidy Puusepp, Katerina Suja ja German Hunt.
Juhendaja Ester Sims

4. veebr. 2016 maakondlik vene keele olümpiaad
7. klass
Ege Virro 1. koht
Keliis Lillemats 3. koht
Johanna Ruljand 4. koht
Juhemdaja Tiina Sombri
Osalesid veel:
Anete Hantson Elis Poolak
Juhendaja Sirje Liiva
8. klass
Annabrita Kalda 3 koht
Maarja Volt 4.- 5.  koht
Juhendaja Sirje Liiva
Romi Varula 5. koht
Juhendaja Tiina Sombri
9.klass
Ann Silva Elmaste 2. koht
Juhemdaja Tiina Sombri


5. veebr. 2016 toimunud noortebändide konkursil
sai ansambel Moonrocket neli auhinda:
* publiku hääletuse võitja FB-s,
* tulevikulootuse eripreemia,
* parim vokaal- Katrina Merily Reimand (8.b),
* parim eri-instrumentalist Mano Meelis Onni (trompet, 9.b).
Moonrocketi liikmed on Viljandi Kesklinna Kooli õpilased
Katrina Merily Reimand,
Mano Meelis Onni,
Robin Ruus,
Aksel Mänd,
meie vilistlased Gregor Rehand ja Deivi Tobreluts
ning Egert Neverovski Viljandi Gümnaasiumist .
Ansamblit juhendab Sander Kahu Viljandi Muusikakoolist.

3. veebr. 2016 Viljandi maakonna 9. klasside inglise keele olümpiaad
Sonja Maria Roosson III koht(Anu Roht)
Raul Tambre 4.-5.koht(Kristy Leinus)
Tormi Ariva 6.-9.koht(Anu Roht)
Elis Sõõrd 10.koht(Anu Roht)
Veel osalesid:
Greete Rätsep(Anu Roht)
Rene Teedla(Kristy Leinus)
Heidy Puusepp(Kristy Leinus)
Ann Silva Elmaste(Kristy Leinus)
Simon Drõgin(Piret Sadam)
Mano Meelis Onni(Piret Sadam)
Gerli Bergmann(Enid Härm)
German Hunt(Enid Härm)

30. jaan2016 toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor
7. klass
I koht - Liisa Marie Printsmann
Osalesid - Helene Dimitrijev ja Johanna Ruljand
Juhendaja Anneli Luik
8. klass
6. koht – Carol Luhaäär
Osalesid - Martin Palmiste, Karl-Joan Alesma, Leene Lotta Lüdimois, Kristiina Uus
Juhendaja Ülle Lükk
9. klass
5.-6. Koht – Helen Alev
Osales - Tormi Ariva
Juhendaja Rene Sadam

Jaanuar 2016 kunstikonkurss: Minu suurim looduselamus „Eesti laste metsapostkaart 2015“
Liis Heina 8b 5.koht
Osalejaid 2900 õpilast.
36 parimast tööst trükiti postkaardikomplekt.
juhendaja Virve Neerot

29. jaan. 2016 toimus Viljandimaa koolidevaheline Teaduslahingu võistlus.
Meie kooli võistkonnad said 2., 4. ja 5. koha.
Tulemuste fail on siin!
Võistkondadesse kuulusid:
KLK-7: Ursula Ilves, Johanna Ruljand ja Robin Kristofer Pärnsalu (4. koht)
KLK-8: Grete Kangur, Kristiina Uus ja Karl-Joan Alesma (2. koht)
KLK-9: Heidy Puusepp, Elis Sõõrd ja Tormi Ariva (5. koht)
Õpetaja Jüri Ojamaa

29.  jaan. 2016 toimus emakeeleolümpiaadi maakonna voor.
7.-8. kl vanuserühmas
2. koht Carol Luhaäär 8. kl, juhendas Alli Lunter
10. koht Ege Virro, 7. kl, juhendas Erika Aas
15. koht Anette Hantson, 7. kl, juhendas Erika Aas
18. koht Kerttu Kaljurand, 7. kl, juhendas Erika Aas
9.-10. kl vanuserühmas
4.-5. koht Sonja Maria Roosson 9. kl, juhendas Alli Lunter

23. jaan. 2016  keemiaolümpiaadi  maakonnavoorus osalenud õpilased ja tulemused.
9. klass
Elis Sõõrd 2. koht
Helen Alev 4. koht
Tormi Ariva 5. koht
Heidy Puusepp 11. koht
Õpetaja  Kersti Varblane

9. jaan. 2016 toimus Tartus AHAA keskuses rahvusvahelise robootikavõistluse FLL 2015 (Trach Trek) Lõuna-Eesti poolfinaal
Meie kooli võistkond VILEXODUS
võitis osavõistluse FLL põhiväärtused 2. koha karika
Martin Palmiste
Raul Tambre
Karl Joan Alesma
Britta Smolin
Hanna-Liisa Peerna
Markus Andre Oja
Gerda Jaksi
Juhendaja Meelis Reinart

Dets. 2015 pälvis Sakala ja Viljandi noorte veebiajakirja vlnd.ee esseevõistlusel
 III koha 9.b klassi õpilane
Mano Meelis Onni
tööga «Minu Viljandi 20 aasta pärast».
Juhendaja Külliki Asu

11. dets. 2015 toimus geograafiaolümpiaadi maakonnavoor
7. klass
Kristjan Uus 1. koht
Liisa Marie Printsmann 2. koht
Helene Dimitrijev 4. koht
Johanna Ruljand 6. koht
8. klass
Martin Palmiste 6. koht
9. klass
Tormi Ariva 1. koht
Raul Tambre 4. koht
Olümpiaadil osalesid veel Keliis Lillemets, Jarmo Randmäe, Ursula Ilves, Kristiina Uus, Ann Silva Elmaste ja Jessica Karoliina Tõnisalu.
Juhendaja õp Eve Ivask

3. dets. 2015 osalesid jutukirjutamisvõistlusel "Paalalinna põnevik"
Heidi Kalaver 6.B (K. Asu)
Lisette Siimer 7.A (M. Tuul)
Cerly Saar 8.C (M. Tuul)
Hanna-Liisa Koskor 8.C (M. Tuul)
Tormi Ariva 9.C (A. Lunter)

2. dets. 2015 esinesid maakondlikul etlusvõistlusel "Koidulauliku valgel"
Sirli Põder 6.C (M. Tuul, R. Sinimaa)
Birgit Jaadla 7.C (K. Asu, R. Sinimaa)
Katrina Merily Reimand 8.B (A. Lunter, R. Sinimaa)

27. nov. 2015 prof. J. Depmanile pühendatud nuputamisvõistlusel
saavutas 3. koha võistkond koosseisus
Tormi Ariva 9B
Elis Sõõrd 9C
Carol Luhaäär 8B
Kristiina Uus 8A
4. koha
Helen Alev 9C
Sander Rohtla 9A
Karl-Joan Alesma 8A
Martin Palmiste 8A
5. koha
Sonja Maria Roosson 9B
Krister Kansi 9A
Leene Lota Lüdimois 8B
Grete Kangur 8A
võistlusel osales tublilt ka
Helene Dimitrijev 7A
Keliis Lillemets 7A
Johanna Ruljand 7C
Britta Smolin 7A
Juhendajad Rene Sadam, Ülle Lükk; Anneli Luik

26. nov. 2015 toimus Viljandi linna põhikoolide kodanikupäeva kõnevõistlus „Muusika seob“.
Veenmiskõnes II koht Kärt Tambet, 9. kl. 
Ekspromptkõnes 
I koht Gunnat Laur Sindi, 9. kl. 
III koht Elis Sõõrd, 9. kl. 
Osales ka Leene Lotta Lüdimois, 8.kl.
Õpilasi juhendas Alli Lunter.

25. nov. 2015 8. klasside maakondlik saksa keele olümpiaad:
1. koht - Viljandi Kesklinna Kooli võistkond , koosseisus Ann Kramer, Carol Luhaäär, Leene - Lotta Lüdimois.
Juhendaja - Helje Tiit

25. nov. 2015 Koolinoorte mälumängumeistrivõistluste maakonnavoorus 
I koht.
Võistkond kooseisus 
Tormi Ariva (9b) 
Mano Meelis Onni (9b)
Sander Plümberg (9b)
Markus Andre Oja (9b)
Juhendaja Riina Kangro

25. nov.2015 toimus Viljandimaa põhikoolide mälumängu "Pähklipureja" 1. voor.
Meie kooli võistkond saavutas 2. koha.
Võistkonda kuulusid
Johannes Metsmaa- 6.b kl
Keliis Lillemets- 7.a kl
Martin Palmiste- 8.a kl
Sonja Maria Roosson- 9.b kl
Juhendaja õp Eve Ivask

24. nov.2015 toimus Viljandimaa 6.-7. klassi õpilastele jäätmealane viktoriin
(21.-29. nov. on Euroopa jäätmetekke vähendamise nädal).
Meie kooli võistkond saavutas 4. koha.
Võistkonda kuulusid
Helene Dimitrijev- 7.a kl
Johanna Ruljand- 7.c kl
Robin Kristofer Pärnsalu- 7.c kl
Juhendaja õp Eve Ivask

19. nov. 2015 Viljandi Kesklinna Koolis toimunud ainult puidust ja nöörist valmistatud
kiviheitemasinate 
maakondliku võistluse
paremusjärjestus: (Tulemuste fail on siin!)
Viljandi Kesklinna Kool    Martin Palmiste    I koht
Viljandi Kesklinna Kool Riho Hurt          II koht
Heimtali Põhikool    Lauri Laretei     III koht
Heimtali Põhikool    Carmen Xin Lin Wang 
Viljandi Jakobsoni Kool   Enrico Koorman 
Tarvastu Gümnaasium  Kevin Kreedemann 

7. nov. 2015. aastal toimus Põlvas XV üleriigiline etluskonkurss "Tahan sulle öelda...",

kus
IV-VI klassi arvestuses saavutas
Heidi Kalaver (6.b kl) III koha ning sai ka raamatukogu eripreemia,
VII-IX klassi arvestuses jagas
Katrina Merily Reimand (8.b) I-II kohta.
Juhendajad Külliki Asu ja Alli Lunter.

4. nov. 2015 toimus matemaatikaolümpiaadi koolivoor
Paremad:
5. kl
1. Elsbet Helena Tiitus
2. Jan Erik Jakstein
3. Birgit Alvre
6. kl
1. Johannes Metsmaa
2. Anna-Triin Je˛ova
3. Mikk Karus
7. kl
1. Liisa Marie Printsmann
2. Helene Dimitrijev
3. Johanna Ruljand
8. kl
1. Karl-Joan Alesma
2. Martin Palmiste
3. Carol Luhaäär
9. kl
1. Helen Alev
2.- 3.Tormi Ariva, Sander Rohtla

28. okt. 2015 Viljandi Linnaraamatukogus toimunud 5. klasside infootsivõistlusel saavutasid 2. koha
5.c klassi õpilased Anna Marii Lette, Liisel Põder ja Claudia Alksnis.
Juhendaja Liina Smolina.

18. okt. 2015 Viljandis toimunud üleriigilisel noorte omaloominguliste laulude konkursil "Päikeselaul 2015"
 said vanema vanuse peapreemia Katrina Merily Reimand (8.b kl) ja Marleen Kuusik (meie vilistlane, praegu VG õpilane) laulu eest "Okasroosike".
Juhendajad Maarika Reimand ja Marge Loik.
Grand Prix pälvisid Emma Sepp ja Elinor Luik (mõlemad 4.b kl) laulu eest "Tähistaevas".
Juhendajad Maarika Reimand ja Kristiina Ehin.


1. okt. 2015 saavutas 6. kl. võistkond maakondlikul õpioskuste olümpiaadil 2. koha. 
Võistkonda kuulusid 
Anna-Triin Je˛ova (6.c), Eleonoora Kõrge (6.c), Johannes Metsmaa (6.b), Mikk Karus (6.b) ja Carl-Alex Kukk (6.b).
Juhendaja Liina Smolina.

 
Külastusi täna: 6 Kokku: 1512713138 Viljandi Kesklinna Kool © Uueveski tee 1 Viljandi
Eenet