Meie lood

7. klasside õppeekskursioonid teemal "Teistmoodi seenretk" 15. oktoober

Möödunud nädalal toimusid teistmoodi seeneretked, õppeekskursioonid 7. klasside õpilastele Soomaa rahvuspargis, Kuraniidu õpperajal.
Õppepäeva toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Möödunud nädalal toimusid teistmoodi seeneretked, õppeekskursioonid 7. klasside õpilastele Soomaa rahvuspargis, Kuraniidu õpperajal.

Õppepäeva toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Läbi ürgmetsailmelise kõdusoometsa kulgeval Kuuraniidu õpperajal õpiti tundma vana metsa väärtusi, erinevatel kasvukohtadel leiduvaid seeni ja nende rolli ökosüsteemis. Arutleti, milline organism seen on, millest seened toituvad, kuidas paljunevad, kellele nad vajalikud on ja kuidas inimene oma igapäevaelus seeni kasutab. Arutleti metsa eluringi teemal ning mõtestati lahti aineringed looduses.Kuna metsas kasvab vanu haabasid, räägiti ka haavapuidu kasutamisest tööstuses ja tähtsusest soomaalastele.

7. klassi õpilased nautisid õues olemist ja teistmoodi õppepäeva, kuid tõdeti, et antud teema enam suuremat osa teismelisi ei köida ja peredega väga seeneretki ette ei võeta selles vanuses. Samas leidus ka õpilasi, kes kuulasid ja kaasa tegid ja olid õppekäiguga väga rahul. Õpilased said palju teada ja esitasid küsimusi, said metsast ja seentest teadmisi juurde. Teame seda, et metsa ei tohi reostada ja seda meie õpilased metsas ka ei tee. 7. klassi õpilased nägid seeni, millest nad ennem polnud näinud ega kuulnud. Puuseened olid huvitavad ja saadi teada, et must pässik on raviomadustega puuseen.

Matkata ja õppida koos on mõnus!

Vaata 7. klasside videot meie sotsiaalmeedia kanalites:

https://www.facebook.com/viljandikesklinnakool
https://www.instagram.com/viljandiklk/

#liikumakutsuvkool  #keskonnainvesteeringutekeskus

Möödunud nädalal toimusid teistmoodi seeneretked, õppeekskursioonid 7. klasside õpilastele Soomaa rahvuspargis, Kuraniidu õpperajal.

Õppepäeva toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Läbi ürgmetsailmelise kõdusoometsa kulgeval Kuuraniidu õpperajal õpiti tundma vana metsa väärtusi, erinevatel kasvukohtadel leiduvaid seeni ja nende rolli ökosüsteemis. Arutleti, milline organism seen on, millest seened toituvad, kuidas paljunevad, kellele nad vajalikud on ja kuidas inimene oma igapäevaelus seeni kasutab. Arutleti metsa eluringi teemal ning mõtestati lahti aineringed looduses.Kuna metsas kasvab vanu haabasid, räägiti ka haavapuidu kasutamisest tööstuses ja tähtsusest soomaalastele.


7. klassi õpilased nautisid õues olemist ja teistmoodi õppepäeva, kuid tõdeti, et antud teema enam suuremat osa teismelisi ei köida ja peredega väga seeneretki ette ei võeta selles vanuses. Samas leidus ka õpilasi, kes kuulasid ja kaasa tegid ja olid õppekäiguga väga rahul. Õpilased said palju teada ja esitasid küsimusi, said metsast ja seentest teadmisi juurde. Teame seda, et metsa ei tohi reostada ja seda meie õpilased metsas ka ei tee. 7. klassi õpilased nägid seeni, millest nad ennem polnud näinud ega kuulnud. Puuseened olid huvitavad ja saadi teada, et must pässik on raviomadustega puuseen.

Matkata ja õppida koos on mõnus!

Vaata 7. klasside videot meie sotsiaalmeedia kanalites:

https://www.facebook.com/viljandikesklinnakool
https://www.instagram.com/viljandiklk/

#liikumakutsuvkool  #keskonnainvesteeringutekeskus