2019/2020

6. märtsil 2020 oli 4.-6. klassi matematemaatikaolümpiaad.
Noora Ronk 6. klassist saavutas 3. koha,
Lisett Türk 6. klassist saavutas 6.-7 koha,
Mirell Missik 6. klassist saavutas 6.-7. koha.
Juhendaja Anneli Luik
Oliver Buht 5. klass saavutas 3.-6. koha, juhendajaTea Eller
Mattias Järv 5. klass saavutas 3.-6. koha,
Aksel Aavuk 5. klass saavutas 3.-6. koha, juhendaja Anneli Luik

19. veebr. 2020 toimus Viljandimaa põhikoolide mälumängu "Pähklipureja" 2. voor.
Meie kooli võistkond saavutas 3. koha.
Võistkonda kuulusid:
Noora Ronk- 6.b kl.
Rosette Liis Uus- 7.a kl.
Keitti Anett Erilane- 8.a kl.
Anna Marii Lette- 9.c kl.
Juhendaja Eve Ivask

11. veebr. 2020 toimus geograafiaolümpiaadi maakonnavoor.
7. klass
2. koht- Rosette Liis Uus
3. koht- Kirke Katrin Vingisaar
4. koht- Elis Allev
6. koht- Helena Marie Hannus
8. koht- Stiina Kiisler
8. klass
1. koht- Karl- Vahur Vingisaar
2. koht- Jürgen Aas
3. koht- Janar Lips
4. koht- Keitti Anett Erilane
6. koht- Kätlin Vagel
7. koht- Eliise Pikk
9. koht- Adele Tamberg
9. klass
9. koht- Anna Marii Lette
Olümpiaadil osalesid veel: Johanna Madleen Lond, Laura- Liisa Kibe, Merilii Lõsjuk ja Hanna Alice Haavapuu
Juhendaja Eve Ivask

8. veebr. 2020 toimus ajaloo-olümpiaadi maakonnavoor
6. klass
2. koht - Mirel Missik
3. koht - Liisa Sindi
5.-7. koht - Karl Loik
7. klass
9.-10. koht Reimo Jürjo
Osalesid veel Katerina Herma, Vanessa Pokk, Kaisa-Riin Kingo
8. klass
2. koht - Siim Puu
8. - Kauri Rull
9. koht - Birgit Metsjõe
9. klass
1.koht - Madara Kuld Matsin
9. koht - Sander Kalamees
Osalesid veel Anete Ots, Hanneloore Sarapuu, Heleri Hansen
Juhendaja Riina Kangro

8.veebr. 2020 toimus kunstiõpetuse olümpiaadi maakonnavoor.
Põhikooli arvestuses
5.koht Cetlyn Männik 8C
8.koht Karmen Kuusik 8C
Juhendaja Virve Neerot

7. veebr. 2020 toimus maakondlik 7. klasside inglise keele võistlus.
Meie kooli esindas kaks võistkonda.
Kesklinna II – 1. koht.
Võistkonnas olid:
Liisa Haug 7b
Johanna Madleen Lond 7b
Liis Allik 7b
Jaana Kaldma 7a
Juhendaja Kristy Leinus

5. veebr. 2020 matemaatikaolümpiaadi maakonnavooru tulemused
7. klass
2. koha saavutas Kris Puusepp, juhendaja Anneli Luik
3. koha saavutas Rosette Liis Uus, juhendaja Anneli Luik
8. klass
4. koha saavutas Lennart Martin Hannus, juhendaja Rene Sadam
7. koha saavutas Kätlin Vagel, juhendaja Rene Sadam
9. klass
2. koha saavutas Jan Erik Jakstein, juhendaja Anneli Luik

1. veebr. 2020 toimus bioloogiaolümpiaadi maakonnavoor.
6. klass
Marten Maidla- 2. koht
Mirel Missik- 4. koht
Lisett Türk- 8. koht
Juhendaja Eve Ivask

1. veebr. 2020 toimus bioloogiaolümpiaadi maakonnavoor
7. klass
Johanna Madleen Lond 4. koht
Laura- Liisa Kolomets 7. koht
8. klass
Adele Tamberg 4. koht
Kauri Rull 6. koht
9. klass
Mattias Rahnu 8. koht
Olümpiaadil osalesid veel: Rasmus Reili, Ade Sild, German Kutznetsov, Sonja Siimson, Helen Emilia Mätlik
Juhendaja Ester Sims

1. veebr. 2020  rahvusvahelise robootikavõistluse First Lego League (FLL) 2019
(https://www.firstlegoleague.ee/fll/hooajad/2019-2020-linnalooja)
Kagu-Eesti eelvoorus Parksepa Keskkoolis saavutas meie kooli robootikavõistkond nimega VILEXODUS
1. koha robotimängus ja sai mitmevõistluse kogusummas üldvõidu, võites meistrikarika (osales 20 võistkonda).
Võistkonna koosseisus olid:
Joosep Animägi 8b
Kristjan Leinus 8b
Villem Haug 8b
Lennart Martin Hannus 8b
Kardo Ibrus 5b
Sten Marcus Pulin 5b
Sten Oliver Tammsaar 5a
Fännidena toetasid meeskonda
Uku Riisenberg 4d
Rasmus Suigusaar 4d
Caspar-Erko Kabul 4f
Juhendaja Meelis Reinart

29. jaan. 2020 vene keele maakondlikul tõlkevõistlusel
9.-12. klasside arvestuses võitis 9. b klassi õpilane
Mattias Rahnu vene keelest eesti keelde tõlkimisel 
1. koha.
Juhendaja Merle Lõhmus

24. jaan. 2020 toimus emakeeleolümpiaad.
Meie kooli õpilased saavutasid järgnevad tulemused:
7.-8. klass
Andra Liisa Reimaa (7.a) 5. koht (esimene seitsmendik) Erika Aas
Triinu Kree (8.d) 6. koht Külliki Asu
Ingel Madleen Tiitus (7.c) 7. koht Erika Aas
Karl Vahur Vingisaar (8.d) 9. koht Külliky Lohu
Elinor Luik (8.b) 13. koht Külliki Asu
9.-10. klass
Elsbet Helena Tiitus (9.a) 8. koht (esimene tüdruk) Meeri Tuul

21. jaanuaril 2020 toimus maakondlik 8. klasside inglise keele võistlus Scrabble.
Meie kooli esindas kaks võistkonda.
Kesklinna I – 1. koht.
Võistkonnas olid:
Lisandra Sepp (ja individuaalne 2. koht.)
Tõnn Martin Tirgo (ja individuaalne 2. koht.)
Miina Ronk
Helene Metsmaa
Õp. Anu Roht, Kristy Leinus

18. jaan. 2020 toimus füüsikaolümpiaadi maakondlik voor.
9. klassi arvestuses olid meie tulemused järgmised:
Jan Erik Jakstein - 1. koht (ja põhikooli olümpiaadi võitja)
Tublilt osalesid ka Rasmus Reili, Anna Marii Lette ja Mattias Rahnu.
8. klassi arvestuses:
Joosep Animägi - 3. koht
Lennart Martin Hannus - 5. koht
Janar Lips - 6. koht
Tublilt osalesid ka Karl-Vahur Vingisaar ja Jürgen Aas
Juhendaja Jüri Ojamaa

1. jaan. 2020 lõppenud Eesti Rohelise Liikumise jutuvõistlusel
pälvis meie kooli 8.d klassi õpilase Karolyn Moppeli lugu 
eriauhinna kategoorias "Kui me midagi ei muuda".

12. dets. 2019 sai XXIII üleriigilisel noorte etluskonkursil “Koidulauliku valgel”
Pärnu Linnavalitsuse eripreemia
8.b kl õpilane Elinor Luik.
Juhendaja Külliki Asu

3. dets. 2019 toimus Viljandi Linnaraamatukogus XXIII etluskonkursi "Koidulauliku valgel" maakonnavoor.
Põhikoolide arvestuses saavutas
II koha Elinor Luik (8.b),
III koha Karl-Vahur Vingisaar (8.c)
ja eripreemia sai Keiti Mikkor 5.a klassist.
Hästi esindasid kooli ka Emma Sepp (8.b) ja Laura-Liisa Kibe (7.c).
Õpilasi juhendasid Külliki Asu, Külliky Lohu ja Pille Saar

29. nov. 2019 toimus Mustlas J. Depmani nim nuputamisvõistlus.
Meie kooli võistkond saavutas 3. koha.
Võistkonda kuulusid:
Joosep Animägi 8b, 
Lennart Martin Hannus 8b, 
Rasmus Reili 9a, 
Anna Marii Lette 9c

28.nov. 2019 toimus maakondlik saksa keele olümpiaad 8.-9.klassile
Olümpiaad oli meeskondlik - 3 liiget võistkonnas.
Esindatud oli 13 võistkonda.
Meie koolile oli see väga edukas.
1.koht - Birgit Pilve, Elsbet Helena Tiitus, Madara Kuld Matsin 9a (õp.Helje Tiit)
2.koht - Claudia Alksnis, Anna Marii Lette, Maarja Õmblus 9c (õp.Helje Tiit)
4.koht - Triinu Kree, Hanna Alice Haavapuu, Helen Emilia Mätlik 8d (õp.Sirje Liiva).

27. nov. 2019 toimus Viljandimaa põhikoolide mälumängu "Pähklipureja" 1. voor.
Meie kooli võistkond saavutas 3. koha. 
Võistkonda kuulusid:
Noora Ronk - 6.b kl.
Rosette Liis Uus - 7.a kl.
Keitti Anett Erilane - 8.a kl.
Anna Marii Lette - 9.c kl.
Juhendaja Eve Ivask

26. nov. 2019 toimus Viljandi põhikoolide kodanikupäeva kõnevõistlus teemal "Eesti keel - kellele ja milleks?".
Kõnevõistluse üdvõitjaks tuli meie kooli 8.b klassi õpilane Emma Sepp.
II koha pälvis Elsbet Helena Tiitus 9.a klassist, kellel oli ka parim ettevalmistatud kõne.
Madara Kuld Matsin (9.a) sai eripreemia põnevate mõttekäikude eest.
Kooli esindas veel Krister Kass (9.b), kelle puhul kiideti mõjuvat esinemist.
Juhendajad Külliki Asu, Meeri Tuul ja Mare Luht

19.nov. 2019 toimus VIKK-s 9.klassidele maakonna võistkondlik üritus inglise keeles Escape room.
Meie koolist osalesid järgmised õpilased:
Heleri Hansen
Lisete Adul
German Kuznetsov
Mattias Rahnu
Stella Laureen Bergmann
Elari Mänd
Kristjan Niitav
Anita Laanet
Ele-Riin Reiss
Reigo Pihlak
Madara Kuld Matsin
Nele Heina
Jan Erik Jakstein
õp. Anu Roht, Kristy Leinus, Enid Härm

12. nov. 2019 toimus meie koolis Digioskaja 2019 maakondlik võistlus
Nooremas vanusegrupis (2.-5.kl.) jõudis esikohale meie kooli võistkond Vilexodus-2
Kardo Ibrus
Sten-Marcus Pulin
Sten Oliver Tammsaar
Vanemas vanusegrupis (6.-9. kl.) võitis samuti meie kooli võistkond Vilexodus
Joosep Animägi
Villem Haug
Lennart Marin Hannus
vt: https://digioskaja2019.weebly.com/tulemused.html
Juhendaja Meelis Reinart

29. okt. 2019 toimus Viljandi Linnaraamatukogus inglise keele lugemisvõistlus maakonna 8.klasside õpilastele.
Osalesid
järgmised õpilased:
1.Kätlin Vagel 8B (õp. Anu Roht)
2.Karolyn Moppel 8D (õp. Anu Roht)
3.Merilii Lõsjuk 8 C (õp. Helgi Alliksaar)
4.Miina Ronk 8A (õp. Kristy Leinus)

26. okt. 2019 toimus meie koolis XXV vabariiklik õpioskuste võistlus.
Meie kooli võistkond saavutas 10. kohta. Kooli esindasid
Mirel Missik, Liisa Sindi, Noora Ronk, Jan Lukas Mätlik ja Gert - Marti Õunap.
Juhendaja Liina Smolina.

5. okt. 2019 Koerus Aruküla mõisas toimunud XVII Kalju Lepiku luulevõistlusel
võitis 8.d klassi õpilane Triinu Kree oma loomingu esitamisega põhikooli arvestuses I koha.
Juhendaja Külliki Asu

3. okt. 2019 toimus maakonna 6. klasside õpioskuste võistlus.
Meie kooli võistkond jäi jagama 9. - 10. kohta. Võistkonda kuulusid
Mirel Missik, Liisa Sindi, Noora Ronk, Jan Lukas Mätlik ja Gert - Marti Õunap.
Juhendaja Liina Smolina.